Zubři přehráli i Vsetín s Romanem Pšurným

318

Parádní hokejová atmosféra se v sobotu vrátila do MEO Arény s příjezdem Vsetína i s kotlem jeho fanoušků. Do šlágru 39. kola Chance ligy vstupovali v lepším rozpoložení Zubři, kteří měli v zádech čtyři výhry v řadě. Valaši museli skousnout domácí prohru 2:5 s Porubou. Stále ale patří mezi největší adepty na postup do extraligy.

Podle toho také vypadal úvod zápasu, ve kterém byli hosté nebezpečnější. Vsetínská aktivita kulminovala v 11. minutě, kdy Petrásek likvidoval obrovskou šanci, vzápětí Tomáš Šoustal vystihl přihrávku Jerofejevse, přebruslil Romana Pšurného a bekhendovou kličkou překonal Málka.

Ve druhé třetině korunoval herní zlepšení Zubrů nejprve v přesilovce Jakub Svoboda. Jeho dělovka poslala domácí do vedení 2:0. Na 3:0 pak po pěkné individuální akci zvyšoval rychlík Jan Süss.

Valaši dokázali proti spolehlivé obraně Přerova v čele s Petráskem v bráně už jen snížit. Trefil se Jan Berger – po Pšurném další bývalý hráč MEO.

Domácí fanoušci před utkáním vyvolávali jméno Romana Pšurného, který v Přerově strávil šest skvělých sezon. V MEO Aréně si tak s nadsázkou málem spletl šatny.

Jan Svoboda každopádně gólem do prázdné klece pečetil výhru domácích 4:1. Přerov tak vyhrál už pětkrát v řadě a postupně porazil v posledních pěti duelech tři nejlepší týmy tabulky.