Zubři podruhé v řadě padli v bitvě o Hanou. Tentokrát na ledě Prostějova

354

Se sedmi výhrami v zádech a touhou vrátit Prostějovu domácí porážku vstupovali přerovští hokejisté do další bitvy o Hanou. Tu na stadionu Jestřábů sledovalo 1800 diváků, do přerovského kotle však mohlo pouze 50 vyvolených.

Na první třetinu by Zubři nejraději zapomněli. Chyba gólmana Petráska za bránou znamenala vedení Prostějova, který tak získal větší klid na hokejky. Představení domácích pokračovalo v 15. a 17. minutě. Mrázek nejprve našel obránce Klimíčka, který zvýšil z brejku na 2:0. O dvě minuty později bylo ještě hůř, Tomáš Jiránek ze vzduchu dorazil puk za Petráska a Jestřábi vedli o tři góly.

V prostředním dějství herní zlepšení Přerova nepřišlo. Jan Rudovský tak dokonce z dorážky zvýšil už na 4:0.

Snížit se Zubrům povedlo až ve třetí třetině. Jan Svoboda tečoval střelu Jakuba Svobody. Pět minut před koncem pak skóroval díky další teči Tomáš Šoustal, to ale bylo ze strany hostů vše.

Prostějov doma porazil Přerov po více než třech letech. Vzhledem k tabulce to bylo ve veledůležitém derby.