Zubří juniorka si doma vynutila rozhodující třetí zápas baráže o extraligu

623

Už jsou to tři roky, co se v Přerově naposledy hrála extraliga juniorů. O návrat nejvyšší soutěže do MEO Arény bojovali mladí Zubři. Ti ovládli východní skupinu, semifinále i finále Ligy juniorů, aby si to v baráži rozdali s Litvínovem.

Na úvod Přerované ve čtvrtek na stadionu Ivana Hlinky padli. Potopily je dva góly z úvodu první a druhé třetiny, ale také nevyužité šance a přesilovky. Tim Danielčák svým druhým gólem v utkání do prázdné klece v závěru upravil na konečných 3:0 pro Litvínov.

V sobotu tak Zubři museli na domácím ledě zvítězit. Za triumfem je hnalo přes jedenáct set diváků a po gólech Matyáše Gréče ze sedmé a Jana Fencla z deváté minuty to bylo 2:0. Jenže domácí o nadějný náskok přišli.

Ve 24. minutě snížil Marek Slavík a ve 43. minutě to bylo 2:2 po trefě Jakuba Kroupy. Srdnatě hrající Zubři ale přeci jen rozhodli. Deset minut před třetí sirénou udeřil Adam Holík a poslal sérii do rozhodujícího třetího utkání.

Pod návrat série na Mostecko se výrazně podepsal brankář Michal Postava, který kryl 32 střel soupeře.