Zubři jsou doma neporaženi a drží druhé místo tabulky

502

Po premiérové prohře 0:1 v prodloužení na ledě Frýdku-Místku chtěli přerovští hokejisté v sobotu doma s B-týmem extraligových Pardubic zažít poklidný návrat na vítěznou vlnu.

A všechno jen ne klidná byla 17. minuta sobotního duelu v MEO Aréně. Lukáš Endál během ní nejprve rychle využil přesilovku. Za 12 sekund ale Klouček neudržel pokus Davida Chrobočka, který pak díky přispění pardubického obránce okamžitě srovnal.

Uběhlo dalších 13 sekund a necelých 1200 diváků v Přerově vidělo třetí gól. Postaral se o něj Jan Svoboda, Zubři vedli.

V prostředním dějství navíc využil přesilovku po střele Černého Daniel Indrák – 3:1. Kromě oné 17. minuty však utkání nenabídlo atraktivní hokej, což se naplno projevilo ve zbytku zápasu.

Jenže Dynamo dokázalo ve 39. minutě využít druhou přesilovku zásluhou Lichtaga. Dvě minuty před koncem hráli hosté v šesti a Lukáš Endál poslal zápas do prodloužení.

To mělo jepičí život, Přerov nepůjčil hostům kotouč a David Březina rozhodl o páté výhře Zubrů ze šesti utkání nového ročníku Chance ligy.

Přerov tak jako jediný celek v soutěži bodoval zatím v každém utkání a v tabulce mu patří druhá příčka bod za Vsetínem. Hanáci však mají o jeden odehraný zápas méně.