Zubři bodovali i se Zlínem, obrat ale nedokonali

293

Jedním ze šlágrů 9. kola hokejové Chance ligy byla sobotní atraktivní bitva Přerova se Zlínem. Do MEO Arény si cestu našlo více než 2 200 diváků. Pocty se ještě před utkáním dostalo Matouši Kratochvilovi, který naskočil do 300. zápasu v přerovském dresu.

Zubři vyrukovali na Berany s velkou posilou do brankoviště. Poprvé v sezoně se v barvách Přerova představil Lukáš Klimeš, který má vyřízeny střídavé starty z Vítkovic.

Na ledě pak propukl vyrovnaný boj, v jehož úvodu měli navrch hosté. Ti po sérii nezdarů v předešlém utkání konečně zvítězili 4:1 nad Litoměřicemi a do vedení šli také v Přerově. Po bezbrankové první třetině stačilo 15 sekund a po chybě Matouše Kratochvila za bránou skóroval Petr Mrázek.

Místo zlínského uklidnění ale přišla přerovská odpověď. Zlepšený výkon domácích korunoval ve 37. minutě Tomáš Doležal, který v přečíslení využil přihrávky Jakuba Svobody a trefil se parádně.

Ve třetí třetině pokračoval souboj skvělých gólmanů. Jedinečnou šanci dostali Zubři podobně jako v Šumperku ve formě pětiminutové přesilovky. Pospíšil nejprve schytal čistý hit od Macuha, poté se zbytečně mstil na Chrobočkovi, za což dostal trest na pět minut plus do konce utkání. Davida Chrobočka pak ještě pěstně pomstil Rok Macuh.

Přerov ale s dlouhou početní výhodou naložil stejně jako v Šumperku – tragicky. V prodloužení to tak byl Zlín, kdo rozhodl o zisku dvou bodů. Výhru 2:1 vystřelil Beranům po pěkné akci s Danielem Gazdou Pavel Sledláček.

Zubři zůstávají v Chance lize jediným týmem, který bodoval ve všech dosavadních zápasech. Do pondělí jim patřilo druhé místo tabulky. Pondělní zápas 10. kola ve Vsetíně byl z důvodu velké marodky Valachů odložen a ve středu se tak opět bude hrát v MEO Aréně. Přerov hostí od 18 hodin Jihlavu.