Viktorka potrápila druholigový Prostějov. Rozhodovala poslední desetiminutovka

258

Malý fotbalový svátek pro Přerov přineslo středeční utkání 1. kola MOL Cupu mezi domácí Viktorkou a druholigovým Prostějovem. Trenéři Rojka s Šustrem dali oba šanci hráčům, kteří v ligové soutěži nedostali tolik prostoru, k vidění ale byla od začátku strhující podívaná, kterou sledovala zaplněná tribuna stadionu v Sokolské ulici.

Favorit měl od začátku navrch, jenže domácí přečkali velké šance a v 15. minutě to přišlo. Míč se po rohovém kopu dostal k Hynku Caletkovi, který jej uklidil za záda prostějovského gólmana Bárty. Šok pro hosty, euforie pro Přerov.

Vedení 1:0 vydrželo Viktorce do 26. minuty, kdy přeci jen srovnal Bolf. Prostějov byl i nadále lepším týmem a zaslouženého obratu se dočkal ve třetí minutě nastavení. Poločasovou remízu odmítl po výborně sehrané standardce střídající Jan Schaffartzik.

Pokud byste čekali, že po změně stran bude postup Prostějova už jen formalitou, mýlili byste se. Hned na úvod promarnili Přerované obrovskou šanci na srovnání, další možnosti přišli poté, co trenér Rojka poslal do hry další čtyři hráče základní sestavy. Viktorka byla kousek od gólu na 2:2.

Ten ale nepřišel. A tak v 69. minutě také prostějovský kouč Šustr vypustil do hry své tahouny. V 80. minutě zvýšil na 1:3 Vlachovský, o dvě minuty později upravil na konečných 1:4 Torfiq.