Smutné derby. Hlavně pro Kozlovice, které od Viktorky schytaly šestku

563

Zvláštní nádech mělo nedělní fotbalové derby mezi domácími Kozlovicemi a přerovskou Viktorií. Ve středu 18. května totiž tragicky při autonehodě zahynul brankář Kozlů Martin Šustr. Zůstala po něm snoubenka Veronika a tři děti.

Na internetu již probíhá veřejná sbírka na podporu rodiny bývalého ligového gólmana, přispět mohli i diváci v Kozlovicích, kterých dorazilo přes osm set. Nakonec se na místě vybralo přes dvacet tisíc korun.

Po minutě ticha se domácím přeci jen do utkání šlo v ne zrovna optimálním rozpoložení, ještě hůře jim bylo po pěti minutách hry. Skóre otevřel Petr Mirvald. Druhý gól pak přidal do šatny Tomáš Matušík.

Hlavně v první půli byly Kozlovice aktivnější. Jestli byl výsledek 0:2 po poločase krutý, vše se zlomilo v 76. minutě, kdy uklidil míč do sítě střídající Vít Koplík.

Viktorka si pak nebrala se soupeřem ani mladičkým dorostencem Kolaříkem v bráně servítky. Na 4:0 zvyšoval Matušík. Pak se z přímého kopu trefil Janský. Na konečných 6:0 pro Přerov uzavřel v nastaveném čase kapitán Javora.

Přerované se přeci jen po utkání mohli radovat, v boji o druhé místo divize E získali na svého soka náskok čtyř bodů, ten můžou Kozlovice stáhnout na jednobodový ve středu, kdy je čeká dohrávka odloženého zápasu ve Všechovicích.