Přerov hostil vícebojařské mistrovství Moravy a Slezska

449

Mistrovství Moravy a Slezska ve vícebojích všech kategorií byl o víkendu 21. a 22. května na programu v atletickém areálu SK Přerov.

Muži, junioři a dorostenci soutěžili v desetiboji, žáci v devítiboji, ženy, juniorky, dorostenky a žákyně v sedmiboji a mladší žactvo v pětiboji. Celkem se v Přerově představilo 115 závodníků z dvaceti oddílů Moravy a Slezska.

Mezi muži zvítězil Jonáš Pospíšil z Atletického klubu Olomouc, který nasbíral 6283 bodů. Domácí veterán Jiří Tomešek bral ze čtyř zúčastněných třetí místo. Ženy soutěžily tři. Zvítězila Miroslava Hanzalíková z Lokomotivy Břeclav.

Nejnabitější byla kategorie mladších žákyň. Těch do Přerova dorazilo celkem čtyřicet. Zapamatovat bychom si měli jméno vítězky – Adély Kalandrové z SSK Vítkovice. Ta pokořila hranici 2700 bodů.

Medaile bral domácí oddíl ještě mezi žáky. Stříbro si vyzávodil Jonatan Kouba za výkon 3185 bodů, který tak porazil kolegu Antonína Kříže.

Zrekonstruovaný areál v Alšově ulici by v příštím roce mohl dokonce hostit mistrovství České republiky ve vícebojích. Klub věří, že by pořadatelství mohl získat i vzhledem ke stoletému výročí založení atletického oddílu v Přerově.