Paráda! Mamuti si předčasně zajistili play-off

564

Před sezonou to byla velká neznámá. Jak se letos přerovští Mamuti vypořádají s konkurencí v nejvyšší soutěži? Opět bez jakýchkoliv zahraničních hráčů či trenérů. Po nedělním utkání s brněnskými Aligátory máme jasno. Naprosto skvěle.

Nedělní duel se původně měl hrát v Brně, avšak Aligátoři neměli kvůli kolizi termínů v Bystrci k dispozici domácí hřiště. A tak se hrálo na slušně zaplněném stadionu Spartaku.

Vedení 17:0 i díky dvěma touchdownům Filipa Novotného v první čtvrtině vypadalo pro Přerov famózně, pak ale přišel herní výpadek a Brno do poločasu snížilo na 17:14.

Aligátoři vycítili šanci na play-off a šli po Mamutech jako po své další kořisti. Ve třetí čtvrtině dokonce šli do vedení 20:17. Poslední slovo ale měl Přerov. Po třetím úspěšném pasu quaterbacka Stokláska zaznamenal touchdown Marek Havlíček.

Mamuti tedy drama zvládli přes několik utrpěných zranění. Dvě kola před koncem základní části Snapbacks ligy si zajistili poprvé v historii semifinále nejvyšší tuzemské soutěže amerického fotbalu.

Už v neděli Mamuti hostí od 15 hodin v souboji o druhé místo tabulky silnou Vysočinu Gladiators.