Mamut Tour patřila triu z týmu Elkov Kasper

633

Již 22. ročník silničního maratonu Mamut Tour byl na programu v sobotu v areálu Střední zemědělské školy v Přerově. Na 220 kilometrů dlouhou trasu se vydala sedmdesátka cyklistů o půl deváté ráno.

Před čtvrt na tři odpoledne dorazilo do cíle trio týmu Elkov Kasper – Jan Bárta, Filip Řeha a Tomáš Obdržálek – shodně v čase pět hodin, 42 minut a 57 sekund. Vítěz z roku 2020 Petr Swaczyna dojel tedy až jako čtvrtý.

Kratší, 136 kilometrů dlouhou trať, jelo hned 126 závodníků. V takto velké konkurenci byl nejrychlejší Jan Hrstka a jeho čas 3 hodiny, 35 minut a 12 sekund. Nejobsazenější byla nejkratší trať dlouhá 83 kilometrů. Zvítězil těsně vyškovský Luděk Usnul.

Maraton horských kol dlouhý 48 kilometrů ovládl Josef Karas. Na třicetikilometrové trase zvítězil Dominik Kunert.