Krůček od extraligy. Zubří juniorka padla až v rozhodujícím utkání baráže v Litvínově

559

Přes patnáct set diváků, atmosféra extraligového stadionu Ivana Hlinky a nejdůležitější zápas sezony. Junioři HC Zubr Přerov v pondělí odehráli své poslední utkání. V Litvínově v něm zabojovali o návrat do DHL extraligy a podpořit je přijeli i vlastní fanoušci.

Rozhodující třetí duel barážové série začal lépe pro domácí. Balážovo nahození dorazil za záda Michala Postavy Lukáš Stehlík. Přerované pak nevyužili slibné možnosti ke skórování, navrch ale měl Litvínov.

Největší tlak vyvinuli domácí ve druhé třetině. Zdálo se, že je jen otázkou času, kdy zvýší na 2:0, tahoun defenzivy Tomáš Hanák ale přeci jen ve 27. minutě vyvezl kotouč, který se pak z hole Šilhavého dostal na úplně osamoceného Patrika Kleniara. Ten šokoval domácí stadion vyrovnáním.

Zubři pak navíc ožili a dělali soupeři problémy. Ruce nad hlavu už zvedal v přesilovce ve třetí třetině Halík, trefil však jen brankovou konstrukci. Jak už to tak bývá, přesilovku pak využil soupeř. Skuhrovec vrátil Litvínovu vedení. Chemici pak ještě přidali další dvě trefy a nakonec zvítězili 4:1.

Přerov si tak musí na účast mezi českou elitou v juniorské kategorii počkat. Přišel o ni před sezonou 2019/2020 po administrativním zásahu Českého svazu ledního hokeje, který coby nejvyšší soutěž ustanovil tzv. Juniorskou ligu akademií. Ani ta už ale neexistuje.