Junioři HC Zubr Přerov jsou krůček od baráže o extraligu!

646

Zubři to v Lize juniorů dotáhli suverénním způsobem až do finále, kde se potkali s druhým favoritem a vítězem západní skupiny soutěže – Pískem. Jak vyrovnaná by série mohla být prozradilo už úvodní utkání v MEO Aréně.

V tom lépe začali hosté z Písku. Góly Andrleho a Hály dělila minuta a půl. Po první třetině tak Králové vedli 2:0. Zubři ale ve druhé třetině dokázali snížit zásluhou Kleniara. V další přesilovce na začátku třetí třetiny si puk vzal obránce Jakub Němec a nakonec dokázal srovnat na 2:2.

Rozhodovaly tak samostatné nájezdy. A Přerov má pro tyto situace v bráně Michala Postavu. Ten opět potvrdil pověst muže bez nervů, nepustil ani jeden nájezd. Na druhé straně se prosadili Kolařík a Kleniar. Zubři mohli slavit.

V nedělním utkání pak přidali druhou výhru, v sérii vedou už 2:0 a na jihu Čech budou mít dva mečboly. V případě triumfu v Lize juniorů čeká Přerov baráž o extraligu.