Jarní běh se za skoro zimních podmínek vrátil do Přerova

401

Po dvouleté vynucené pauze uspořádal atletický oddíl SK Přerov Jarní běh. A jednalo se o jubilejní desátý ročník. Závodníci se museli popasovat s hodně náročnými podmínkami a teplotami jen mírně nad nulou.

Dorostenec se na start možná i proto postavil jediný. Zlato si rozhodně zasloužil Lukáš Kopec za čas 8 minut a 15 sekund. Kopec běžel tři okruhy, tedy 2100 metrů.

Starší žáci běželi dvě kola. S obrovským náskokem vyhrál šternberský Dan Nesvadba v čase 4:36. V kategorii mladších žáků zvítězil Mikuláš Poštulka z Nové Hradečné s časem 5:02.

Mladší žákyně Sabina Tvrdoňová z Hranic zaběhla jen o sedm sekund pomalejší čtrnáctistovku a suverénně triumfovala. Byla dokonce o dvě sekundy rychlejší než vítězka starších žákyň Emma Zajícová.

Pro přerovský klub byla medailově nejpovedenější trať na 700 metrů přípravek. Zlato získala Anna Špilerová, stříbro Max Rybníček a bronz Šimon Wasserbauer. Kluky porazil Eduard Čechmánek z AD Teamu.