Grymovská desítka je zpět a přilákala přes sto běžců! Kdo zvítězil?

521

Po dvouleté pauze v sobotu ohlásila návrat Grymovská desítka. Tradiční běžecký závod startoval v 11 hodin u obecní stodoly v Grymově a krásné počasí a touha po co nejlepším čase přilákala přibližně stovku běžců. Mezi nimi i pořádajícího matadora Petra Kučeru z domácího oddílu Salix.

Přes poměrně silný vítr si účastníci desetikilometrovou porci závodění užívali plnými doušky. Petr Kučera nakonec doběhl na celkovém čtvrtém místě, v kategorii mužů nad čtyřicet let bral druhé místo.

Zvítězil Jakub Sklenář, který se v cíli objevil s velkým náskokem v čase 33 minut a 8 sekund.

Druhý Martin Gogela z AK Olomouc ztratil více než minutu, třetí doběhl další tradiční účastník závodu, kroměřížský Tomáš Bláha. Mezi ženami byla nejrychlejší Jitka Špičáková.

Dalším závodem v Grymově by měla být 20. října poloviční trať – Grymovská pětka.