Florbalisté v domácí bitvě sezony přetlačili rozjetý Šumperk a jsou přiblížili se play-up

557

Před sezonou chtěli zkusit zabojovat o postup do Národní ligy, teď ta chvíle nastala. Florbalisté Přerova předvádí v divizi skvělé výkony, ve čtvrtek však na domácí palubovce přivítali Šumperk. Ten vyhrál hned čtrnáct utkání v řadě a minulý týden doma porazil i Přerov.

Jenže hostující Asper přivítala parádní atmosféra. Zcela zaplněná tribuna hnala domácí dopředu od prvních minut. Než se Šumperk rozkoukal, prohrával 0:3.

Jenže před koncem první třetiny přišel přerovský výpadek. Hosté dvěma góly snížili na 3:2 a v prostředním dějství dokonce otočili skóre ve svůj prospěch. Ještě před druhou sirénou se ale skvěle trefil Lukáš Raška a vyrovnal na 4:4.

Chleba se lámal v nervózní třetí třetině. V té se nikdo s nikým nemazlil, což platilo také o rozhodčích, kteří ve třetí části rozdali celkem šest trestů, včetně jednoho pětiminutového pro domácího Matěje Ševčíka.

Byli to však Šumperští, kdo šel nejprve do tří a Michal Bělaška dvojnásobnou přesilovku využil. Asper se snažil ve skvělé atmosféře vyrovnat, brankář Faltus však neinkasoval ani v oslabení.

Rozhodnout tak mohli v protiútoku domácí. Kamler si přihrávku domácích sám srazil do brány a minutu před koncem bylo rozhodnuto.

Přerov se tak ukončil šumperskou vítěznou sérii a dostal do elitní trojky tabulky, která znamená postup do play-up. Jistého však ještě nic nemá. V neděli měli hostit dalšího velmi silného soupeře. Olomouc však na poslední chvíli utkání odřekla – údajně kvůli covidu.