Basketbalisté oslavili další výhru i narození dcery

466

První utkání nadstavbové části Středomoravské ligy odehráli přerovští basketbalisté v pátek večer. Do sokolovny přitom dorazil stejný tým jako v prosinci na závěr východní skupiny soutěže – Valašské Meziříčí B.

To však do Přerova dorazilo s papírově silnější sestavou, první čtvrtina tak nabídla vyrovnanou podívanou a nebýt střeleckého představení Leitkepa, těžko by na světelné tabuli svítil vyrovnaný stav 21:21.

Ve svůj prospěch domácí duel zlomili ve druhém dějství, kdy si vypracovali patnáctibodové poločasové vedení. Ve třetí čtvrtině už to dokonce bylo o 28 bodů, střelecký koncert Přerovanů pokračoval, zapojil se do něj také Děrda, pod košem úřadoval Menšík, který se otřepal i ze zranění oka.

Přerov nakonec zvítězil 88:68 a po utkání mohl oslavit nejen vítězství, ale také narození další možné nadějné basketbalistky jednoho z členů týmu.

Přerovany čeká v pátek papírově nejtěžší soupeř. Ve 2. kole nadstavby je prověří favorizovaný OP Prostějov na palubovce Národního sportovního centra.