Zubrům se vrátil Goiš. Výhru ve Vsetíně režírovala první formace

571

Šňůru venkovních proher chtěli hokejisté Přerova přestřihnout v atraktivní bitvě na Lapači. Vsetín na domácím ledě porazili v září 3:1 a na tuto výhru chtěli navázat.

Do sestavy Zubrů se vrátilo hned několik marodů v čele s Jiřím Goišem. Ten si tak připsal první start v sezoně po ošklivém zranění z přípravy. Rozpovídal se o něm v naší reportáži.

Útočník Vlastimil Dostálek zase zažíval zajímavý návrat do svého bývalého působiště. V minulé sezoně dával góly právě ve Vsetíně.

Valaši vstoupili do sobotního utkání lépe a zaslouženě šli po deseti minutách do vedení. Holíka v bráně překonal Kucharczyk. Na začátku druhé třetiny to navíc bylo 2:0, když přesilovku využil Roman Vlach.

Zubři se ale poté probrali a byli aktivnější. Obrat dirigovala první formace. Dostálek vysunul Tomáš Doležala, který bekhendem snížil. Ve 36. minutě pak hosté v přesilovce srovnali, nadvakrát se prosadil Vlastimil Dostálek.

Minutu před koncem prostředního dějství pak Pšurný vyslal do samostatného úniku Doležala, který druhým gólem v utkání dokonal přerovský obrat na 3:2.

Zubři ve třetí třetiny i díky Holíkovi v bráně přežili krušné chvíle při přesilovkách Vsetína a nakonec slavili zisk tří bodů.

Přerov se vrátil do elitní čtyřky tabulky a ve středu od 17 hodin hostí Havířov.