Zubři zastavili Jágra! Kladno porazili po osmnácti nájezdech

496

Budou to tři roky, co Jaromír Jágr svým návratem do Kladna pobláznil republiku a v únoru také Přerov. Jágrmánie v roce 2018 skončila výhrou Zubrů 2:1 před neskutečnou atmosférou.

Sobotní návštěvu druhého nejproduktivnějšího hráče historie NHL bohužel fanoušci v MEO Aréně sledovat nemohli. Alespoň prostřednictvím internetového přenosu viděli jak Rytíři šli v 10. minutě do vedení, Lukáš Klimeš už nemohl reagovat na zakončení Tomáše Pituleho.

První přesilovku v utkání si zahráli Přerované a Tomáš Doležal v 15. minutě tečoval Hrabalovo nahození na bránu Košarišťana, bylo srovnáno.

Série velkých šancí na obou stranách v polovině utkání vyvrcholila faulem na Štefku v samostatném úniku. Karel Plášek pak proměnil šikovnou kličkou trestné střílení a poslal Zubry do vedení 2:1.

Vzápětí ale domácí utrpěli velkou ztrátu. Lukáš Klimeš se při kolizi s Nicolasem Hlavou v brankovišti zranil a do přerovské svatyně zamířil Martin Holík, který si tak připsal pikantní premiéru v Chance lize.

V závěru třetiny čelil Holík přesilové hře, v níž jednou Jágra vychytal, podruhé nastřelil hvězdný útočník tyč. Podobné štěstí už ale Holík neměl minutu před sirénou, kdy jej prostřelil Marek Račuk.

Hned v úvodu závěrečné dvacetiminutovky dostali domácí možnost přesilové hry a v jejím závěru se štěstím procedil puk za Košarišťana opět Karel Plášek. Přerované pak drželi při náporu soupeře hubené vedení i díky Holíkovi, v 56. minutě se ale přeci jen z dorážky prosadil Nicolas Hlava – 3:3.

Zubři v prodloužení přežili oslabení i velkou šanci Kubíka v závěru. Na řadu přišly maratonské samostatné nájezdy. V těch se dvěma góly blýskli Matěj Svoboda a Matyáš Filip, rozhodnout ale musel až v deváté sérii Darek Hejcman. Přerov bral dva body a skalp slavné dvojice Jágr – Plekanec.

Náročný program prvoligovým hokejistům pokračuje už pondělními zápasy. A Přerov v prvním derby sezony přivítá od 17 hodin Prostějov. Ten v MEO Aréně nevyhrál už více než čtyři roky.