Zubři vstoupili do domácího poháru velice úspěšně

536

Úvodní utkání hokejového Zubr Cupu bylo na programu v úterý. Domácí Přerov přivítal Havířov a poprvé nastoupil v sestavě i s velkými oporami. Zatím však bez extraligové posily Jakuba Hermana.

O první gól se při vyloučení Veselého postarali Zubři, Pšurného střelu zblízka dorazil do sítě domácí kapitán Tomáš Doležal. Ve druhé třetině to tam napadalo třikrát během sedmi minut.

Nejprve se osvědčila spolupráce Svobodů. Jakub našel Jana, který nedal Fučíkovi šanci. Poté Přerov využil i druhou početní výhodu, když se z levého kruhu trefil Jakub Kubeš. Čtvrtý bonbónek pro domácí fanynky a fanoušky přidal po teči Jan Süss a vyhnal Fučíka z brány.

Havířov nicméně v závěru prostředního dějství dvakrát udeřil, díky čemuž bylo ve třetí třetině stále o co hrát. Když už to ovšem vypadalo, že diváci se další branky nedočkají, trefil se v právě končící přesilovce Matouš Kratochvil a uzavřel tak na konečných 5:2.

Už ve středu Zubři stejným poměrem porazili slovenskou Nitru, ve čtrvrtek od 18 hodin hostí extraligový Zlín.