Zubří vítěznou sérii ukončila Poruba

698

Náročnou třízápasovou šňůru na stadionech silných soupeřů zakončili přerovští hokejisté v sobotu v Porubě. Do brány se opět postavil Martin Holík, Michael Petrásek zatím v sestavě chyběl stejně jako stále zraněný kapitán Jiří Krisl.

Zubři šli už po dvou minutách do vedení. Mladý obránce Tomáš Dřímal vyvážel puk z obranného pásma, až se dostal do střelecké pozice, z níž propálil Muštukovse. Domácí ale srovnali díky Špačkově střele od modré.

Hned v úvodu druhé třetiny pak Poruba zužitkovala přesilovku pět na tři. Markus Korkiakoski zařídil první obrat ve skóre. Jenže Zubři se v Ostravě mohli opřít o přesilové hry. Nejprve Pšurný našel před bránou Vlastimila Dostálka, který si počínal zkušeně. Ve 33. minutě se málo vídanou pumelicí z levého kruhu blýskl Josef Hrabal. Zubři opět vedli.

Mrzet je mohl okamžik půl minuty před druhou sirénou. Domácí předvedli povedenou kombinaci na jejímž konci stál Šimon Szathmáry – bylo to 3:3.

Ve třetí třetině se čekalo na chybu a rozhodující gól. A prosadila se Poruba. Při hře ve čtyřech se k dorážce dostal Fin Korkiakoski. Poruba pak ještě pečetila do prázdné klece při hře Zubrů bez brankáře na konečných 5:3.

Ve středu si Zubři od 18 hodin zopakují souboj s jihlavskou Duklou. Tentokrát na domácím ledě.