Zubři v Ústí zapsali další triumf. Hattrick Dostálka zajistil elitní čtyřku

454

Přerovští hokejisté si případnou výhrou v sobotním utkání na ledě Ústí nad Labem mohli předčasně zajistit umístění v elitní čtyřce a tím i přímý postup do čtvrtfinále play-off.

Tentokrát fanoušci mohli na severozápadě Čech sledovat westernovou přestřelku. Takřka po měsíci se do přerovské brány postavil Martin Holík a už v sedmé minutě lovil puk ze sítě. Na gól Dominika Sklenáře rychle odpověděl po výborné práci a nahrávce Jana Mlčáka Radek Číp, poté dokonce Zubři otočili skóre zásluhou trefy Vlastimila Dostálka, obratů ale ještě mělo být v utkání více. Na 2:2 totiž srovnával v 16. minutě Daniel Vrdlovec.

Ve druhém dějství posunul Slovan do vedení osmnáctiletý Australan Kale Costa, opět však bylo poměrně rychle srovnáno. Radek Číp prostřelil Hamalčíka.

To však ze druhé třetiny nebylo zdaleka vše. Jakub Svoboda parádní ranou od modré vrátil hosty do vedení, Ondřej Bláha ale v brejku šťastně opět srovnal.

Do třetí dvacetiminutovky se tak šlo za stavu 4:4 a rozhodnout nakonec musela dlouhá pětiminutová přesilovka. Tu měli k dispozici Zubři. Nejprve Vlastimil Dostálek šťastně dostal puk za Hamalčíka, aby se pak o necelé dvě minuty po šikovné teči mohl radovat z hattricku.

Zubři se tak stali teprve druhým týmem, který v probíhající sezoně z Ústí nad Labem odvezl všechny body. Ve středu na domácím ledě přivítají Kadaň, v sobotu 6. března pak uzavřou základní část duelem v Sokolově. Pak budou čekat na svého čtvrtfinálového soupeře.