Zubři přišli o nejlepšího beka. Hrabal dal gól Třebíči, pak zamířil do Rakouska

594

Začínáme zprávou týdne. Ještě v sobotu druhý nejproduktivnější obránce Chance ligy Josef Hrabal krásným gólem na 4:3 vyhecoval Zubry k dalšímu obratu v Třebíči, hned v pondělí pak klub oznámil jeho odchod do rakouského Villachu.

Přerov tak přišel o jednoho z největších tahounů dosavadní sezony. Hrabal trávil na ledě nejvíce času, dirigoval přesilovky, blokoval střely v oslabení.

Hrabalova síla naposledy byla znát v sobotu v Třebíči. Zubři sice šli do vedení 2:0 po gólech Süsse a Štefky, Třebíč ale ve druhé třetině snížila. Ve třetí dvacetiminutovce pak Zubrům nasázela tři góly během necelých dvou minut a šla do vedení 4:2.

Pak ale zaúřadoval Hrabal a v přesilovce a při hře bez brankáře nádhernou ranou srovnal na 4:4 Radek Číp. Rozhodovaly opět samostatné nájezdy. Přerovským hrdinou se stal Matěj Svoboda, který nejprve odvrátil porážku, poté dalším úspěšným pokusem rozhodl o výhře Zubrů 5:4.

Další duel sehrají Zubři po reprezentační přestávce v pondělí. Na domácím ledě přivítají v krajském derby Šumperk. V sestavě Zubrů už by se mohl objevit brankář Michael Petrásek, po zranění by se do hry měl vrátit kapitán Jiří Krisl.