Zubři po reprezentační pauze v divokém zápase přetlačili Šumperk

727

Poprvé po reprezentační přestávce, poprvé s Michaelem Petráskem v bráně vyrazili přerovští hokejisté do pondělního domácího utkání se Šumperkem. Tomu v tabulce Chance ligy patří předposlední příčka a Zubři byli v roli favorita.

První třetina ale nebyla podle jejich představ. Šumperk nastoupil s několika bývalými hráči Přerova a jeden z nich, Tadeáš Král, v 10. minutě pěkně nachystal gól Jánu Blaškovi.

Zubři ale dokázali odpovědět zásluhou druhé branky Mikuláše Zbořila v sezoně.

Přes častá oslabení ve druhé části šel Přerov do vedení 3:1. Nejprve se parádní pumelicí prosadil Lukáš Forman, dvougólové vedení Zubrům vystřelil Matěj Svoboda.

Ve třetí třetině se však děly věci. Jozef Baláž po krásné individuální akci snížil na 2:3. Draci byli lepším týmem, v přesilovce se prosadil vloni ještě Zubr Jaroslav Moučka, bylo srovnáno. Aby toho nebylo málo, v další početní výhodě otočil na 3:4 z pohledu domácích Tadeáš Král.

Tři inkasované góly během necelých čtyř minut, to byla pro favorita studená sprcha.

Zubři ale prohrát nechtěli a opět předvedli obrat. V 57. minutě srovnával svým druhým gólem v utkání Matěj Svoboda na 4:4. V závěru musel Mikuláš Zbořil v bráně zastoupit vyjetého Petráska, v prodloužení pak po šikovném sólu a zakončení rozhodl Roman Pšurný.

Přerov tak opět vyhrál za dva body.

Zubři se posunuli do elitní čtverky tabulky a už ve středu přehráli 3:0 Frýdek-Místek.