Zubři parádně přehráli Jihlavu. A vyřešili otázku brankoviště. Jak?

772

Po obratu v Litoměřicích čekal přerovské hokejisty hodně tvrdý oříšek. Ve středu zamířili na led do té doby vedoucí Jihlavy.

Zubři přežili úvodní tlak soupeře a postupně začali přebírat otěže zápasu do svých rukou. V 18. minutě se po rychlé kombinaci zjevil před jihlavskou bránou Josef Hrabal a zakončil mazácky.

Na začátku druhé třetiny měli Přerované k dispozici přesilovku, Zbořil vrátil puk před bránu Radku Čípovi a bylo to už 2:0. Hosté poté hráli ve velké pohodě, zbrzdila je až častá vyloučení, obrana s Martinem Holíkem v bráně ale fungovala výborně.

Josef Skořepa sice na začátku třetí dvacetiminutovky přeci jen využil přesilovku, v početní výhodě na druhé straně se ale do puku náramně z první opřel Roman Pšurný a potvrdil skvělou formu.

Jihlavští zkusili brzy hru bez brankáře a tři minuty před koncem snížil na 2:3 Matěj Pekr. Závěr si ale Zubři pohlídali a Jan Štefka po přihrávce Macuha uzavřel na 4:2.

Velkou zásluhu na zisku tří bodů měl gólman Martin Holík. Ten od nečekané premiéry s Kladnem předvádí skvělé výkony. Po odchodu Ondřeje Kacetla, Daniela Dvořáka a při zranění Lukáše Klimeše to vypadalo, že by se mohl stát přerovskou jedničkou. To nečekal ani on sám.

Holík by nakonec mohl utvořit stabilní brankářskou dvojici s Michaelem Petráskem. Jeho příchod klub oznámil v pátek odpoledne.