Zubři mají po sezoně. S Porubou neuhráli ani zápas

739

Definitivní tečku za letošním ročníkem Chance ligy udělalo středeční utkání na ledě Poruby. V tom měl Přerov poslední šanci vrátit čtvrtfinále do MEO Arény a zkusit zabojovat o málo vídaný obrat z 0:3 na 4:3 na zápasy.

Šanci v přerovské bráně dostal po úterním povedeném utkání zaslouženě opět Michal Postava. A opět si počínal velice jistě. I díky jeho výkonu mohli jít hosté ve druhé třetině do vedení.

Trenéři dali po úterním duelu zpátky dohromady první formaci ve složení Doležal – Pšurný – Dostálek. A rána Vlastimila Dostálka přes clonícího Pšurného skončila v 36. minutě za zády Foltána.

Ani tentokrát totiž přerovské vedení nemělo dlouhého trvání. Neuběhly ani tři minuty a Kozákova střela se od Postavy odrazila přímo k Šimonu Szathmárymu, který srovnal.

Přes srdnatou snahu Hanáků ve třetí třetině tlak či příval gólových šancí nepřicházel. Naopak Poruba dokázala využít jednu ze svých přesilových her, když Korkiakoski chytře našel nastavenou čepel hole Marka Špačka, který usměrnil puk za Michala Postavu.

V závěru přišel tlak a hra bez gólmana, asi nejblíže srovnání byl v poslední vteřině Tomáš Doležal, Foltána ale nepřekonal a Poruba mohla slavit postup do semifinále.

Zubři nedokázali zlomit prokletí jménem čtvrtfinále play-off. V tom mají zápasovou bilanci již 2:20. Jediným úspěchem ve vyřazovacích bojích bylo vítězné předkolo proti Prostějovu ze sezony 2016/2017. Přerov tehdy zvítězil 3:1 na zápasy a ve čtvrtfinále pak nestačil na České Budějovice.