Zubři jdou do play-off ze třetího místa. Kdo je stále na marodce a kdo nebude hrát?

613

Bezbrankovou remízou po šedesáti minutách na ledě Sokolova se přerovští hokejisté v sobotu rozloučili se základní částí Chance ligy. Hlavně v první třetině přitom Zubry musel podržet skvělý gólman Michal Postava, který kryl 32 střel soupeře.

Největší šance jít do vedení měli hosté ve druhé třetině. Hrozili při přesilovkách. Puk se pak po pokusu Štefky dokonce dostal do sítě, bylo to ale až po odpískání. Stav 0:0 tak vydržel celých 60 minut.

V prodloužení pak do přečíslení upalovali Štefka a Süss. První jmenovaný předložil Janu Süssovi krásnou přihrávku. Zubři tak zvítězili 1:0 a brali tři body.

Do vyřazovací části jdou Přerované z krásného třetího místa. „Před sezonou jsme od pana Pluháčka slýchali, ať hlavně sezonu dohrajeme důstojně. To, že jsme v tabulce tam, kde jsme, je obrovský úspěch,“ říká trenér Vladimír Kočara.

V pondělí měla Kočarova družina zasloužené volno, v úterý pak byl na programu dobrovolný trénink. Ve středu a ve čtvrtek už budou mít Zubři dvoufázový trénink, v pátek jednofázový. V sobotu si hráči odpočinou, aby se od neděle mohli naplno chystat na play-off.

Přerované v posledních utkáních postrádali útočníky Radka Čípa a Roka Macuha, nehrál ani obránce Jakub Kubeš. Toho si navíc zpět do extraligy v případě potřeby mohou stáhnout Vítkovice. To pochopitelně platí také u borců brněnské Komety.

Mladíček Martin Ryšavý také stále není v pořádku, navíc má reprezentační povinnosti a trenéři už s ním do vyřazovacích bojů nepočítají. Podobná je situace u Stanislava Svozila, který mohl pomoci v rámci střídavých startů, také jeho ale v reprezentaci čeká vrchol sezony.

Naopak ze Zlína by se k týmu měli ve středu připojit junioři Matěj Sebera a Jiří Suhrada. V případě vyřazení brněnské Komety je ve hře návrat Radka Kučeříka do Přerova.

Do čtvrtfinále play-off by Zubři měli vstoupit v pátek 19. a v sobotu 20. března dvojzápasem na domácím ledě. Soupeřem jim bude druhý po základní části nejlépe postavený vítěz předkola.