Zubří dorost těsně přišel o jistotu play-off. Olomouci však porážku neoplatil

572

Extraligoví dorostenci HC Zubr Přerov těsně přišli o elitní čtyřku východní skupiny základní části, která by jim zajistila účast v play-off i jistotu záchrany. Mohla za to prohra s Olomoucí. Předminulou sobotu tak Zubři měli Kohoutům co vracet.

A dlouho to vypadalo, že si Přerované dojdou pro odplatu. Po dvou třetinách totiž vedli díky dvěma gólům Galnora i třem asistencím Kuchty 4:1. Ve třetím dějství se ale děly věci.

Olomouc během pěti minut vyrovnala a ve 48. minutě dokonal nevídaný obrat Belan. Zubři ale nic nezabalili. O chvíli později srovnal na 5:5 Tobiáš Kuchta. Kohouti však přeci jen v závěru strhli vítězství na svou stranu Šulganem. Domácí ještě nastřelili tyč. Nakonec odcházeli extrémně zklamaní po prohře 5:6.

Zubři bojují ve skupině E o účast v play-off, kde jim patří druhá příčka právě za Olomoucí. Ve čtvrtek si spravili chuť výhrou 2:1 v Šumperku.