Zubři domácí dvojzápas nezvládli. V Porubě už musí zabrat!

545

Prázdná MEO Aréna bez diváků, velký transparent na tribuně sever, zvláštní kulisa bez obvyklého tlaku na hráče nebo rozhodčí. Ti se museli před čtvrtfinálovými duely v Přerově řádně rozcvičit, s jejich výkonem však po prvním pátečním utkání Zubři příliš spokojeni nebyli.

Přerov vstoupil do série se silnou Porubou velmi dobře. Ostravané měli od první třetiny obrovský problém s přechodem přes střední pásmo, kde fungoval organizovaný přerovský blok. V 16. minutě dostali domácí první možnost přesilové hry v sérii a trvalo jim přesně 26 vteřin, než ji dokázali zužitkovat. Trefil se Darek Hejcman.

Zubři byli v prvním utkání dvě třetiny jasně lepším týmem. Poruba sice po sporném zákroku v jejím obranném pásmu z protiútoku srovnala, Přerov šel ale opět do vedení díky přesilovce. Z dorážky skóroval Jan Süss a škoda dalších nevyužitých šancí.

Po vyloučení hostujícího Stloukala na pět minut a do konce utkání to tři minuty a čtrnáct vteřin před koncem třetí třetiny vypadalo na zasloužený triumf Zubrů. Jenže přišel šok a nejspíš klíčový moment celého domácího dvoujutkání.

Poruba i ve čtyřech proti pěti dokázala srovnat. Petrásek nahození Žovince nemohl vidět. Minutu a půl před sirénou to bylo 2:2 a šlo se do prodloužení. V tom rozhozeným Přerovanům zasadil rozhodující úder Tomáš Jáchym.

VE DRUHÉM ZÁPASE UTEKL ÚVOD

V sobotu to nevypadalo, že by ztráta vyhraného zápasu na Zubrech nezanechala žádné stopy. První třetina byla jasně v režii hostů, kteří si vzali do šatny vedení 2:0. A hlavně finta Korkiakoskiho, který použil za bránou zakončení á la Granlund, stála za to.

Když Poruba ve druhé třetině znovu skórovala Žovincem ve vlastním oslabení a Přerov nedokázal snížit ani ve dvou přesilovkách pět na tři, vypadalo to na jasnou záležitost.

V polovině zápasu ale těžil z dobré práce Macuhovi formace Radek Číp, bylo sníženo. Na rozdíl jediné branky pak v přesilovce přiblížil Zubry Mikuláš Zbořil. Centimetry od srovnání pak byl Dvořák, puk se ale zastavil na brankové čáře.

Ve třetí třetině orazítkoval tyč Foltánovy brány Tomáš Doležal. Zubry tak opět potopil obránce Dušan Žovinec. K tomu se v přesilovce šťastně odrazil puk a porubský bek svým třetím gólem v sérii zvýšil na 4:2.

Přerované pak dlouho zkoušeli hru v šesti, gól ale nedali a na konečných 5:2 pro Torax uzavřel Jan Hudeček.

Čtvrtfinále rozhodně nekončí. Série se stěhuje do Poruby, kde už ale Zubři musí zvítězit, pokud nechtějí mít po sezoně. Třetí duel je na programu v úterý, čtvrtý ve středu. Oba startují v 17.30 a sledovat jej můžete prostřednictvím internetového přenosu na hokejka TV.