Zlatý kanár se vrátil domů. Čtyři trofeje pro Krejčíkovou, dvě pro Lehečku

483

Skupina No Name, zpěvačka Emma Drobná, trio Šporcl, Slováček, Merta, moderátor Petr Rychlý nebo dvojnásobný olympijský vítěz Lukáš Krpálek. Vyhlášení ankety Zlatý kanár do Přerova po roční pauze opět zavedlo hvězdná jména, bohužel těch z tenisové sféry bylo tentokrát pomálu.

Královnou večera se stala Barbora Krejčíková. Vítězka olympijského deblu, dvouhry i čtyřhry French Open ovládla hned čtyři kategorie včetně hlavní ceny Zlatý kanár. Na galavečer ji však nepustila nemoc a diváky v sále a u televizních obrazovek pozdravila alespoň prostřednictvím videa.

Králem mezi muži se po Jiřím Veselém stal člen nastupující generace. Prostějovský Jiří Lehečka měl podle 179 hlasujících tenisových osobností, novinářů a partnerů nejúspěšnější rok, získal 97 hlasů. Druhý Tomáš Macháč oslovil 46 hlasujících.

Lehečka během roku vyhrál čtyři turnaje nižších kategorií a z 354. pozice se posunul na 141. místo světového žebříčku. Bral proto také ocenění za posun na okruhu ATP.

Krejčíková získala kromě Zlatého kanára a ceny pro nejlepší hráčku a deblový pár roku ještě ocenění za postup na žebříčku WTA.