První derby sezony pro Zubry! Prostějov v Přerově nevyhrál více než čtyři roky

540

Více než čtyři roky čekají prostějovští Jestřábi na výhru v Přerově. Nelichotivou bilanci chtěli změnit v pondělním prvním derby sezony.

Pomoci jim mělo i zranění Lukáše Klimeše, do přerovské brány se postavil opět Martin Holík. Ten se však vybičoval ke skvělému výkonu, přestože to byl on, kdo inkasoval jako první. Prostějovský Petr Chlán to na buly udělal parádně, předložil puk Žálčíkovi, který v 11. minutě otevřel skóre.

Prohrané vhazování ale Roman Pšurný odčinil přibližně za dvě minuty, když po výborné akci Kučeříka doslova dotlačil puk za Bláhu.

Do vedení poslal Zubry šťastný gól ze začátku druhé třetiny. Jakub Kubeš v přesilovce nastřelil brusli Vlasti Dostálka a domácí vedli 2:1.

Vedení Přerova držel brankář Holík a na druhé straně tak v 51. minutě mohl udeřit Jan Štefka. Ten šikovně dorazil střelu Radka Čípa.

Jestřábi sice dokázali o chvíli později snížit, Zubři ale dobře bránili a Radek Číp v samotném závěru pečetil na konečných 4:2 pro Přerov.

Náročný program prvoligových hokejistů pokračoval ve středu. Zubři po slibně rozehraném utkání po promarněném závěru padli na ledě Kolína 2:3 a v tabulce jim patří páté místo.