Připravuje se rekonstrukce šaten zimního stadionu

209

Přerovský zimní stadion se chystá na investici, která má přinést kompletní rekonstrukci šaten hokejistů a jejich zázemí včetně nových rozvodů vody, kanalizace, elektro a vzduchotechniky. Připravuje se projekt, chystají se žádosti o dotaci – a pokud vše vyjde tak, jak je naplánováno, s opravou by se mělo začít v příštím roce na jaře.  Předpokládané náklady by se podle projektanta mohly vyšplhat na 24 milionů.

Součástí přerovského „zimáku“ je také hotel, provozovaný jednou z městských organizací. I jeho se chystané opravy dotknou, neboť dojde k propojení některých prostor. Měnit se mají vnitřní dispozice a vše má být uděláno a přeorganizováno tak, aby hokejisté měli mimo ledovou plochu lepší komfort. „Například v prvním podlaží se původní sauna promění v místnost, kterou bude využívat hokejový klub. O patro výš má být zázemí pro trenéry, jehož součástí bude kancelář, zasedací místnost, sklad. Počítá se rovněž se stavebními a dispozičními úpravami stávajících hygienických zařízení,“ nastínila náměstkyně primátora Hana Mazochová. Se změnou dispozic souvisí i to, že původní „potírna“ bude využita jako strojovna, projekt myslí i na novou vzduchotechniku a vytápění v prostorách zimního stadionu, vnitřní rozvody kanalizace se napojí na stávající.

„Pokud se plány podaří naplnit, budou stavební práce zahájeny 1. dubna roku 2022 s termínem dokončení do 31. července roku 2023 – s tím, že rekonstrukce bude probíhat mimo hokejovou sezónu,“ řekl přerovský primátor Petr Měřínský. Úředníci už připravují podklady k dotačnímu titulu z Národní sportovní agentury, který by mohl být využit ke spolufinancování akce. „Maximální výše dotace je 70 procent z uznatelných výdajů, uděláme všechno pro to, ať na ni dosáhneme,“ potvrdila Ivana Pinkasová z přerovského magistrátu.

Zdroj: Statutární město Přerov

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here