Osecký triatlon patřil Davidu Jílkovi. Účast byla u Jadranu hojná

630

Nejprve 450 metrů plavání, pak 35 kilometrů na kole a šestikilometrový běh. Již 13. ročníku Oseckého triatlonu u Jadranu se letos zúčastnilo celkem 88 závodníků.

Tím nejrychlejším byl milovník spíše extrémních podmínek a člen tuzemské špičky – David Jílek ze Zábřehu. Jeho čas v cíli měl hodnotu jedna hodina, třicet minut a jedenáct sekund. O 47 vteřin pomalejší byl Lukáš Krpec z Rocktechnik Triatlon Hranice. Třetí místo v celkovém pořadí bral Jakub Sklenář z týmu Ventobikes.cz.

Nejrychlejší ženou sobotního dne byla Martina Novotná z Rusava Bike Teamu. Před sebe pustila pouze dvacítku mužů.

Účastníci obsadili celkem devět kategorií dle věku a pohlaví. Nejstarší závodník, Michal Morgovics z TTC Olomouc, je ročník narození 1947.