Město ocenilo nejlepší sběrače starého papíru a baterií

539

Žáci přerovských mateřských a základních škol se opět zapojili do soutěže, vyhlášené Technickými službami města Přerova – a od začátku školního roku sbírali starý papír a baterie. Ti nejlepší ve slavnostní síni přerovského zámku převzali z rukou náměstka primátora Petra Kouby a jednatele technických služeb Bohumíra Střelce ceny. Nejlepší sběrači a školní třídy už mají v ruce poukazy na nákup podle vlastního výběru v obchodní galerii a nejlepší třídní kolektivy získaly dárkový poukaz do cukrárny. Nejúspěšnější tři základní a mateřské školy a nejlepší kolektivy mateřinek a základních škol získaly finanční odměnu.

V kategorii „Nejlepší sběrač z MŠ ve sběrných dvorech“ obsadil první místo Mathyas Čepelák z Mateřské školy Sokolská, který nasbíral 1601 kilogramů papíru, druhé místo za 1590 kilogramů patřilo Adrianě Barboříkové z Mateřské školy Na Odpoledni a třetí nejlepší sběračka Tereza Chytilová z Mateřské školy Kozlovská se může pyšnit výsledkem 1311 kilogramů.

První místo ze všech základních škol získala Natálie Domesová ze Základní školy Svisle, která do sběrného dvoru odevzdala 2019 kilogramů, druhé i třetí místo obsadili žáci ze Základní školy J. A. Komenského v Předmostí – Elen Hubková za 1949 kilogramů a Dominik Nesvadba za 1603 kilogramů papíru.

Nejpilnější základní školou ve sběru papíru – v přepočtu na žáka – je Základní škola J. A. Komenského v Předmostí, na druhém místě skončila Základní škola Za Mlýnem a třetí místo obsadila Základní škola U Tenisu. Ve stejné kategorii mezi mateřinkami vyhrálo oddělení Zajíců ze školky v Sokolské ulici, druzí byli Zajíčci z Vinar a třetí místo patřilo Veverkám z Kozlovic.

V kategorii nejlepších třídních kolektivů zvítězili žáci ze 4.C Základní školy J. A. Komenského v Předmostí, druhá byla 1. A ze školy Za Mlýnem a na třetím místě skončily děti ze 3.C z Trávníku.

Oceněny dnes byly i nejlepší školy a školky za sběr baterií – jejich zástupci si odnesli finanční šek.  První místo získala Mateřská škola v Lověšicích, druhé místo vybojovala Mateřská škola Sokolská a třetí příčka patřila Mateřské škole Újezdec.
V kategorii základních škol si „zlato“ odnesla škola U Tenisu, jako „stříbrná“ se umístila Základní škola Svisle a „bronz“ brala Základní škola J. A. Komenského v Předmostí.

Zdroj: Statutární město Přerov