Kanoisté mají další mezinárodní úspěchy. Neradil je osmý na světě

467

Další velké úspěchy zaznamenal klub Kanoistiky Přerov. Na mistrovství České republiky se čtyři závodníci nominovali na prestižní Závod olympijských nadějí. Ten je pro závodníky od 15 do 17 let jakýmsi mistrovstvím světa.

Denisa Janáčková, Lenka Kotková, Albert Šimek a Vojtěch Macháček se tak zúčastnili soustředění v Račicích, kde se poté uskutečnil i Závod olympijských nadějí. Ten byl jedním z největších v historii. Účastnilo se jej 36 států a asi tisíc závodníků.

Kanoistka Denisa Janáčková skončila šestá na dvoustovce, šestá na pětistovce a s Lenkou Kotkovou dojely sedmé na pětistovce na deblu. Hoši vypadli v semifinále.

Starší kanoista Vojtěch Neradil se pak zúčastnil přímo mistrovství světa v Portugalsku, kde bral na deblu s Adamem Rudolfem krásné osmé místo z kilometrové trati. Dočkal se tak zatím největšího úspěchu v kariéře.

Přerované tak sice z velkých světových akcí tentokrát nedovezli žádnou medaili, porovnali však síly s tou nejsilnější možnou konkurencí. A nevedli si vůbec špatně.

Úspěšný klub také nadále hledá nové členy. Nábor pořádá pro děti ve věku 8 – 13 let každé pondělí a čtvrtek od 16 hodin v přerovské loděnici.