Kadaň byla až nečekaně tvrdým oříškem. Zubři uhájili druhou pozici

642

V posledním domácím duelu základní části přivítali hokejisté Přerova poslední Kadaň. Zvláštní utkání to bylo zejména pro Romana Pšurného, kterému se ve středu v den zápasu v ranních hodinách narodil syn Adam Sebastian.

Potence celého týmu na ledě však byla odpoledne o dost horší. Zubři se takto v koncovce dlouho netrápili. Nevyužité obrovské šance v první třetině potrestali Trhači gólem Jakuba Veselého.

A náskok jim vydržel až do 38. minuty, přestože ihned po následném vhazování mohl srovnat Štefka a Jan Süss v závěru po zaváhání gólmana Běhuly dokonce netrefil úplně prázdnou bránu.

Svůj první gól dal tedy Jan Süss v závěru druhé třetiny, když tečoval střelu Jakuba Svobody. Stejný útok zařídil také obrat. Hned v úvodu třetí dvacetiminutovky Süss z dorážky otočil na 2:1.

Aktivní Jakub Svoboda pak ještě ke dvěma asistencím přidal i gól do prázdné klece. Zubři tak zvítězili 3:1 a naplnili roli favorita a nejlepšího týmu únoru. Během toho Přerov ani jednou neprohrál, Kadaň naopak ani jednou nebojovala. Přesto byla nepříjemným soupeřem.

Zubři tak stále hájí druhou pozici bod za Kladnem.