Grymovská pětka je zpět. Ovládl ji mladý vytrvalec z Hranic

827

Po delší odmlce se do Grymova vrátily běžecké závody. Nedělní dopoledne patřilo Grymovské pětce, konkrétně jejímu desátému ročníku.

U obecní stodoly se sešla necelá stovka běžců a běžkyň. Absolutním vítězem se stal hranický vytrvalec Martin Čmelík, který pětikilometrovou trať zvládl v čase 16:24. Rozhodovalo se přitom až v závěru, druhý Michal Šmida z Olympu Brno byl jen o dvě sekundy pomalejší.

Mezi muži nad 40 let dominoval Bronislav Khýr z AC Prostějov, domácí Petr Kučera doběhl v této kategorii druhý.

Nejrychlejší ženou Grymovské pětky se stala Michaela Brtníčková z SK Přerov. Nejstarším účastníkem běhu byl radslavický Jan Vodička, ročník 1945. Pět kilometrů zvládl zaběhnout pod půl hodiny.