Drama, krásné góly i parádní hit. Zubři porazili Jihlavu i podruhé

525

Druhé utkání s vedoucí Jihlavou během týdne mají za sebou přerovští hokejisté. Na Vysočině Zubři aspiranta na postup do extraligy porazili 4:2.

Doma šli ve středu do náročného souboje s mladým Michalem Postavou v bráně a stejně jako v sobotu v Porubě vedli už po dvou minutách 1:0. Pohlednou akci předvedl Rok Macuh. Stejný hráč mohl domácí poslat do dvougólového vedení ve druhé třetině, po nabídce Suhrady ale nastřelil pouze tyč.

Otěže zápasu pak do svých rukou převzala Dukla. Pomohla jí k tomu hrubka obránce Dřímala, který nabídl srovnání Matěji Zadražilovi. Ve 33. minutě pak šli hosté do vedení, když Pekr výborně našel Harkabuse.

V čase 55:55 navíc Postava vyrazil puk k nehlídanému Vítězslavovi Brožovi, který poslal Jihlavu do vedení 3:1 a se Zubry to vypadalo zle.

Neuběhla ale ani minuta a Matěj Svoboda krásnou dělovkou z první trefil šibenici tak dokonale, že rozhodčí nejprve rozpažil. Na to reagoval kolem projíždějící Daniel Indrák podrážděně, sudí nakonec branku uznal, Indráka však poslal na dvě minuty na trestnou lavici.

Zubrům se tedy čas na vyrovnání zkrátil, přesilovku nicméně přežili a při hře bez brankáře Vlastimil Dostálek před bránou dokázal se štěstím vyrovnat na 3:3.

V prodloužení branka nepadla, duši přerovského fanouška ale určitě pohladil krásný a čistý hit Josefa Hrabala na Vítězslava Brože.

V nájezdech se stejně jako v prodloužení blýskl Michal Postava, jediný gól vstřelil Radek Číp a rozhodl a dalším skalpu Jihlavy. Tentokrát 4:3 po nájezdech.

V sobotu se Zubři představí na ledě konkurenta v boji o elitní čtyřku. Od 16.30 vyzvou Třebíč a utkání odehrají v rámci projektu O kapku lepší hokej. Kapitán Tomáš Doležal tak nastoupí s oranžovým rukávem jakožto symbolem boje proti leukémii.