Další derby pro Zubry! Nerozhodil je ani incident před třetí třetinou

585

Druhé derby sezony mezi hokejisty Přerova a Prostějova ozdobilo sobotní program Chance ligy. Jen škoda, že tradičně vypjatý boj nemohli na prostějovském stadionu sledovat diváci.

Jestřábi v bitvě o Hanou nezvítězili více než dva roky a první třetina hodně připomněla poslední návštěvu Zubrů v jejich hnízdě. V letní přípravě Přerované ovládli úvodní dějství poměrem 4:0. Tentokrát dali góly tři.

Trefili se Vlastimil Dostálek, po krásné individuální akci a střele potom Radek Číp, výbornou úspěšnost přesilovek ještě ve 20. minutě potvrdil Jakub Svoboda.

V úvodu druhé třetiny zvyšoval na 4:0 Stanislav Svozil. Výpomoc z brněnské Komety tak svůj třetí start za přerovské muže korunovala prvním gólem za MEO.

Poté ale přišel herní útlum Zubrů i kvůli faulům. Nejprve se v přesilovce prosadil Lukáš Žálčík. Na 2:4 snížil Tomáš Drtil. Pak odešel předčasně do sprch Rok Macuh za údajný zásah do oblasti hlavy a krku.

Oslabení sice hosté zvládli, Petr Mrázek ale přeci jen ve 38. minutě snížil na rozdíl jediné branky. Momentum bylo na straně Prostějova, vše se ale mělo změnit během druhé přestávky. Respektive na jejím konci, kdy do přerovské šatny přiběhl řidič autobusu Zubrů. Ten se musel schovat před skupinou prostějovských fanoušků. Ti mu předtím polepili vozidlo samolepkami.

Zdravě naštvaným Zubrům delší pauza pomohla a Jan Süss rychle zvýšil na 5:3. Toto vedení už si Přerov pohlídal, zvítězil popáté v řadě a v tabulce mu patří druhá příčka. Bod za Kladnem.

Ve středu Zubři přivítají na svém ledě Benátky nad Jizerou.