Basketbalisté Přerova ovládli základní skupinu a připravili si překvapení pro fanouška

660

Poslední utkání základní části Severomoravské ligy odehráli v pátek večer přerovští basketbalisté. Do sokolovny dorazil B-tým druholigového Valašského Meziříčí. Domácí hned v úvodu šli do nadějného náskoku, který však Valmez dokázal ve druhé čtvrtině smazat a dokonce šel do vedení.

Sokolům se ale nakonec podařilo utkání zlomit, ve třetí čtvrtině povolili soupeři jen sedm bodů a sami odskočili na klíčový 21bodový rozdíl. Nakonec Přerov zvítězil 71:51 a potvrdil prvenství ve skupině Východ.

Páteční utkání také přineslo jedno poločasové překvapení. Bývalý úspěšný trenér a člen Síně slávy přerovského sportu Jiří Kocfelda starší dostal nečekaný dárek. V týdnu mu totiž někdo ukradl oblíbený bicykl Liberta. Přerovští baskeťáci nelenili a do pátku mu sehnali nový. Radost velkého fanouška byla obrovská.

Spokojení mohou být i přerovští hráči. V základní části prohráli jediné utkání, v prodloužení smolně na palubovce B-týmu Zlína. Jinak zatím pouze vítězí. Nyní je čekají boje o 1. – 6. místo a možný postup do 2. ligy. K Valašskému Meziříčí a Zlínu se přidají noví soupeři – OP Prostějov, béčko UP Olomouc a Mohelnice.