Zubři v nájezdech otočili krajské derby se Šumperkem

555

Jako druhý tým tabulky vstupovali Zubři do sobotního utkání na ledě Šumperka. Ten se sice v tabulce Chance ligy krčí na předposledním místě, krajské derby ale umí být nevyzpytatelné.

Přerov nastoupil proti Drakům v soutěžním utkání poprvé od února 2016 a tenkrát slavil výhru 3:2 po prodloužení. Šumperk se v sobotu proti Zubrům vybičoval k dobrému výkonu. V 10. minutě se v přesilovce prosadila opora zadních řad domácích Petr Gewiese.

Zubři se proti kvalitní obraně s gólmanem Peksou prosazovali velmi těžce. Ve 32. minutě navíc zvýšil na 2:0 Adam Scheuter a bylo zaděláno na překvapivý výsledek.

Přerovu ale pomohla rychlá odpověď. Tomáš Doležal v přesilovce dopravil puk do sítě po dělovce Filipa Dvořáka.

V dalším průběhu utkání byly k vidění šance na obou stranách. Zubry tentokrát skvěle podržel brankář Daniel Dvořák. Necelé tři minuty před koncem tak mohl srovnat Matěj Sebera. Devatenáctiletý útočník Zlína se trefil poprvé mezi muži a poslal zápas do prodloužení.

V tom branka nepadla a došlo na samostatné nájezdy. V těch se jako jediný prosadil Vlastimil Dostálek a rozhodl tak o výhře Zubrů 3:2.

Přerovu tak stále patří druhé místo tabulky pět bodů za vedoucí Jihlavou. Další utkání odehraje MEO ve středu na ledě Havířova.