Zubři v generálce nestačili na Šumperk

515

Generálku před startem Chance ligy odehráli přerovští hokejisté minulý čtvrtek doma proti Šumperku. Tedy proti nováčkovi soutěže, který v přípravě na skalp kvalitnějšího než druholigového soupeře čekal.

V útoku domácí představili velkou posilu, odchovance a bývalého reprezentanta Jakuba Svobodu. Do brány Zubrů se postavil poprvé po pauze Lukáš Klimeš. Tentokrát ale hostující střelce neumlčel.

Už po pěti minutách Draci překvapivě vedli, když Kučera zasunul puk za Klimeše. Chvíli poté zůstal na ledě ležet Jiří Goiš, který v souboji utrpěl tržné ranění v oblasti lýtka a vidět bylo i hodně krve. Přerovský útočník ihned zamířil na operaci a domácí tak utrpěli další ztrátu.

Navíc nevyužili obrovské šance nejen při přesilových hrách a Šumperk z další možnosti zvýšil v 18. minutě na 0:2. Místo comebacku Přerova ve druhé třetině se opakoval podobný scénář jako v prvním dějství, hosté přidali další dvě branky díky Uhlíkovi a Gewiesemu a vedli nečekaně vysoko 4:0 po dvou třetinách.

Poslední dějství skončilo remízovým výsledkem 2:2, v dresu Přerova se opět prosadil skvěle hrající torontský obránce Filip Král a šikovnou tečí Roman Pšurný. Jenže Šumperk hrající ze zabezpečené defenzivy skvěle podržel gólman Peksa, navíc hosté předvedli zabijáckou produktivitu a vyhráli 6:2.

Zubři mají více než týden na přípravu na ligovou premiéru, kterou odehrají v sobotu 12. září od 17 hodin proti dalšímu nováčkovi z Vrchlabí.