Zubři doma skolili Vsetín díky dvěma gólům Krále. Další zápasy odložily vysoké teploty

575

To, že i tisícovka fanoušků může v MEO Aréně vytvořit výbornou atmosféru, pocítili poprvé v sezoně na vlastní kůži hokejisté Přerova. Proti Vsetínu se jim ve středu do sestavy vrátili tahouni Josef Hrabal a Jakub Svoboda. Poprvé po zranění se v Chance lize představil také gólman Daniel Dvořák a předváděl perfektní výkon.

Přerované ovládli úvodní třetinu. V 7. minutě vsetínský gólman Strmeň vyhodil puk mimo hřiště a v závěru početní výhody Hrabal nabil Pšurnému a centr první formace si připsal třetí gól ve druhém utkání.

Emoce na ledě vzplály po škaredém ataku Gajarského na Hejcmana. Přerovský útočník duel nedohrál, hostující hráč musel předčasně do sprch a nabídl Přerovanům pětiminutovou přesilovku. Tu ale domácí stejně jako v sobotu proti Kolínu nevyužili.

Tentokrát je to mrzet nemuselo. Na začátku prostředního dějství převzal Filip Král puk na hraně ofsajdu a zamířil přesně do horního růžku – 2:0.

Druhá třetina však patřila hostům. Dvořák sice dlouho výborně vzdoroval, ve 33. minutě jej ale přeci jen chytře po ledě propálil Pechanec.

Do třetí dvacetiminutovky vstoupili Zubři trošku pasivně, což ve 38. minutě málem Valaši potrestali, místo prázdné branky ale trefili jen tyč. Domácí měli potřebné štěstí i nadále, Vsetín tlačil, ale Daniel Dvořák předváděl výborný výkon, celkem zlikvidoval 42 střel soupeře.

Dvě a půl minuty před sirénou nápor hostů umocnila přesilová hra a power play, jenže obránce Toronta Král skvěle z rohu poslal puk přes celé hřiště přesně do brány. Bylo rozhodnuto – 3:1.

Přerov tak má v tabulce Chance ligy čtyři body. Na další si ale bude muset počkat. Klub v pátek oznámil, že několik hráčů se potýká s vysokými teplotami. Z preventivních důvodů tak byly duely v Havířově (sobota) a doma s Litoměřicemi odloženy.