Parádní závěr. Zubři porazili Vsetín ve skvělé atmosféře

687

Třetí nejvyšší návštěva sezony v MEO Aréně si nenechala ujít poslední bitvu základní části hokejové Chance ligy. Přestože domácím Zubrům už o nic nešlo, derby se Vsetínem bylo nejlepší možnou pozvánkou na play-off, což jen potvrdila od začátku elektrizující atmosféra.

Přes 2600 diváků vidělo první gól v 7. minutě. Střela Matouše Kratochvila na bližší tyč propadla Bláhovi do brány. Na 2:0 pak po přečíslení zvyšoval obránce Martin Weinhold. Valaši ale snížili na konci 13. minuty díky Jeřábkovi.

Oba týmy si nedarovali ani kousíček ledu zadarmo a diváci si na další gól počkali do 54. minuty. Radim Kucharczyk srovnal na 2:2, jenže v 58. minutě přišla velká chvíle výborně hrajícího dorostence Martina Ryšavého. Přerovský odchovanec po chybě hostů prostřelil Bláhu a domácí byli blízko třem bodům.

Valaši ale chtěli alespoň bod k jistotě třetího místa v tabulce. A 23 vteřin před koncem jim ho při závěrečné power play přeci jen vystřelil Tomáš Kudělka.

Rozhodnout musely samostatné nájezdy. Ty opět patřili Zubrům a bezchybnému Lukáši Klimešovi. Na druhé straně se naopak trefili všichni střelci – Pšurný, Kubeš i Forman. Přerov tak porazil Vsetín popáté v sezoně.

Zubři tedy skončili na výtečném druhém místě tabulky za suverénním Motorem. Soupeřem ve čtvrtfinále mu bude někdo z předkola – Slavia Praha, Poruba, Jihlava či Třebíč. Pokud se však hokejová Chance liga vůbec bude dohrávat.