Kozlovice by o třetí ligu měly zájem. Jak je ovlivní krize?

367

Do sportovního areálu v Kozlovicích se pomalu, ale jistě vrací život. Ten fotbalový bude zpátky koncem května, kdy se k tréninku vrátí divizní muži. Ti kvůli koronaviru dost možná přišli o možnost postupu do Moravskoslezské fotbalové ligy.

Od postupu z krajského přeboru v roce 2014 se tak Kozli začnou chystat na sedmou sezonu v divizi. Třetí liga ale tentokrát možná nebyla vůbec daleko.

„Pokud bychom teď soutěž vyhráli a jednali s partnery a městem ohledně podpory, aby se v Přerově mohla hrát třetí liga, neříkám, že bychom ji nehráli. Ve třetí lize už je to ale obtížné, hrají tam B-týmy ligových mužstev, soutěž má o hodně vyšší kvalitu než divize. Předpokládám navýšení našeho rozpočtu minimálně o dva miliony. Chtěli bychom na to pomýšlet, ale z ekonomického hlediska je to pro klub velká zátěž.“

lubomír korytko, předseda fk kozlovice

V Kozlovicích by každopádně rádi udrželi nadstandardně kvalitní kádr a vysoké ambice. To však nejspíš vzhledem ke koronavirové krizi nebude vůbec jednoduché.

Soustředit se v Kozlovicích mohli alespoň na údržbu areálu a na hřišti vyrostl nový pažit. Vyhlášené podmínky si tak snad už brzy bude moci užívat i kozlovická mládež. Ta už nyní podle nařízení vlády může trénovat také.

Hrát by se v Kozlovicích měla přátelská utkání. První duel trenér Matějka naplánoval na 6. června a fotbaloví nadšenci už si snad užijí i oblíbeného piva z okénka za tribunou.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here