Házenkáři Žeravic se v rámci poháru poprvé představili v nové hale

658

Vůbec poprvé se v nové domácí hale představili v soutěžním utkání muži házenkářů SK Žeravice. Ti vstoupili do Českého poháru jasnou výhrou 29:22 v Uničově a doma před pěknou a hlasitou návštěvou chtěli porazit dalšího druholigového soupeře – Lesanu Zubří.

Fanoušci ve zbrusu nové žeravické sportovní hale museli dodržovat mimořádná opatření, i tak ale byli od začátku hodně slyšet. A od prvních minut bylo jasné, že půjde o velkou bitvu.

Úvod utkání patřil domácím, kteří se dostali do třígólového vedení, po čtvrthodině ale byl stav vyrovnaný a na hřišti začali dominovat Zubřané. Ti ovládli první poločas 13:9.

Po změně stran si Lesana náskok dokázala bez problémů pohlídat a zvítězila 26:20. Žeravice se tak mohou soustředit na start 2. ligy. Do soutěže vstoupí v neděli na palubovce Nového Jičína.