Dva odklady, nakonec povedený závod. Přerovskou 200ku ovládli domácí kanoisté

833

Dvakrát museli pořadatelé tradiční Přerovské dvoustovky měnit datum konání. Datum 30. května zhatil koronavirus, 21. června zase konání závodu Velkomoravské ligy rychlostních kanoistů neumožnila zvýšená hladina řeky Bečvy.

„Závod se uskutečnil v novém formátu právě kvůli odkladům. Závodníci se utkali na dvoukilometrové trati a zázemí bylo umístěno v přerovské loděnici.“

tomáš csoma, ředitel závodu

V sobotu 4. července už ale Přerovskou dvoustovku doprovázelo krásné počasí a ideální podmínky. Celkem 14 oddílů z Česka a Slovenska brázdilo řeku poblíž loděnice a Tyršova mostu. A nejlépe si vedli domácí závodníci.

Dominovali třeba Jan Macháček na kajaku mezi muži a juniory, v mužské věkové kategorii také Filip Hager na kanoi. Mezi nejrychlejšími ženami musela smeknout přerovská Gabriela Hermély před Slovenkou Dagmar Čulenovou.

Přerované ale sbírali prvenství v dalších kategoriích, dařilo se i těm nejmladším. V pořadí klubů získali Přerované 155,5 bodu a jasně tak zvítězili před druhou Ostrožskou Novou Vsí. Na třetím místě skončil oddíl z Trenčína.