Bitvu o Přerov okořenila potyčka, sporný gól i penalta. Z výhry se radovala Viktorka

659

Bitvou o Přerov odstartoval nový ročník divize E. Na slušně zaplněném stadionu Spartaku se v sobotu odehrálo derby Viktorky s Kozlovicemi. Favoritem byli hosté, podzimní půlmistr však během přestávky řešil odchody trenéra Matějky i tří velkých opor.

Přesto derby lépe začali Kozli. Úvodní tlak ale Přerov přežil a od 25. minuty začal získávat půdu pod nohama. Největší šanci otevřít skóre tak ve 37. minutě zahodil po centru Jaše Tomáš Jaich.

Kozlovice na druhý poločas vyslaly do hry útočníka Galetku, který měl během úvodních deseti minut na kopačce dvě tutovky, Viktorku ale podržel brankář Kvapil.

A tak to byli Přerované, kdo šel do překvapivého vedení. Dlouhý nákop za obranu vyslal do brejku osmnáctiletého mladíčka Petra Mirvalda, který přeloboval Zbořila v bráně Kozlovic. Jestli však míč přešel brankovou čáru, to v té chvíli netušil snad nikdo kromě pomezního Zavřela, který branku uznal.

Kozlovice byly po změně stran lepším týmem a v 82. minutě se přeci jen dočkal Adam Galetka. Při snaze rozhodnout ale Kozli po rohovém kopu nechali upláchnout dalšího přerovského benjamínka Koryčana. Ten si došel pro penaltu, kterou s přehledem proměnil bývalý hráč Kozlovic Lukáš Kaďorek.

Hosté prohru nesli těžko a v závěru jim na nervy zabrnkal zákrok Davida Chudy na Tomáše Strašáka. Na hřišti se strhla potyčka, kterou se jen tak tak podařilo uklidnit. Přerov už si vedení pohlídal a bral tak tři body za výhru 2:1.

Přerov odehraje další utkání už v pátek na půdě Bzence. Kozlovice čeká v sobotu od 16.30 další okresní derby v Hranicích.