Basket je zpátky v sokolovně. Přerované bojovali na prvních turnajích

944

Dva mládežnické turnaje v basketbale byly o minulém víkendu na programu v přerovské sokolovně. Sobota patřila kategorii U17. Přerovský tým postavil dva stejně silné celky, aby si hráči co nejvíce zahráli a aby se hrálo ve čtyřech družstvech.

Přerované tak těžko konkurovali vítězům z SK UP BCM Olomouc a druhému Zlínu, k vidění ale byly po dlouhé koronavirové odmlce zajímavé boje. Třetí příčku nakonec bral tým TBS Přerov I, čtvrtý skončil TBS Přerov A.

V neděli se pak na palubovku sokolovny postavili chlapci a dívky kategorie U12. A dokonce hned šest týmů si to rozdalo v turnaji O rotační pec.

Přerov po výhře nad Blanskem skončil na pátém místě. Turnaj ovládl SKB Zlín, který ve vyrovnaném finále přehrál Olomouc poměrem 41:37. V boji i bronz porazil Prostějov Ostravu.

Basket se v sokolovně bude hrát i o tomto víkendu. V neděli je od 9 hodin na programu turnaj kategorie U13. A díky velkému zájmu týmů se nejedná o poslední mládežnický basketbal v Přerově.