Author Šela Marathon v odloženém termínu ovládli Adel a mistryně republiky Čábelická

525

Netradiční podzimní termín, nová hlavní trasa a o něco menší počet účastníků. Těch ale na Author Šela Marathon přes zvláštní okolnosti dorazilo celkem 720. Mezi nimi i několik es české cross country scény. Ta se utkala na královské trati zkrácené ze 101 na 75 kilometrů.

Mezi muži zvítězil předloňský vítěz Filip Adel, před Lukášem Kobesem, ti jako jediní dostali svůj čas pod tři hodiny. Hvězdu měl 21. ročník Šely mezi ženami. Mistryně republiky a za rok snad i olympionička Jitka Čábelická nedala soupeřkám šanci.

Hlavní maratonskou trať ochutnal vůbec poprvé v životě i přerovský Ironman Jaroslav Hýzl. Ten na vypůjčené horské kolo usedl už v polovině srpna na Rusavské padesátce. Teď si závod v terénu vychutnal podruhé v kariéře a byl z toho čas minutu nad čtyři hodiny a čtvrté místo v kategorii nad 50 let.

Kromě hlavního závodu letos byly na programu také trasy dlouhé 52 km, 38 km pro juniory a kadety, 30 km pro hobby jezdce a 23 km pro žactvo. Nechyběly ani dětské závody, které v den závodu na louce pod Helfštýnem zpestřily celodenní program. Ti úplně nejmenší atmosféru Šely okusili na odrážedlech.

Nezbývá než doufat, že Author Šela Marathon se příští rok dočká 22. ročníku, ještě hojnější a hvězdnější účasti a vše proběhne podle představ organizátorů.