Zubři se rozloučili s ikonou. Pro Palu pak zdolali Vsetín

704

Tradičně atraktivní a ostrá bitva hokejistů Přerova se Vsetínem byla tentokrát ještě pikantnější. Nejvyšší návštěva sezony – 2653 diváků – se před úvodním buly nejprve loučila s ikonou Zubrů. Radomír Pala odehrál v přerovském dresu 736 utkání a před sezonou ukončil aktivní kariéru. Minulou středu pak sledoval výhru bývalých spoluhráčů 2:1.

Ženy měly na samotný duel 12. kola Chance ligy vstup zdarma a domácí hokejisté jako by se od prvních minut chtěli předvést. Sám na Gábu upaloval nejprve Číp, ten však netrefil bránu. V přesilovce pět na tři už ale potrestal faul expřerovského Dostálka střelou z mezikruží Robert Černý. V závěru třetí třetiny pak Zubři podruhé upalovali sami na Gábu, ani Hejcman však vsetínského gólmana nepřekonal.

V prostředním dějství domácí přežili více než desetiminutovou pasáž hry, v níž měl Vsetín výrazně navrch. Obrana v čele s Klimešem v bráně ustála i ty nejnebezpečnější závary, Zubři pak sami mohli jít do dvoubrankového vedení. Do velké šance se dostal Jakub Navrátil, puk se po jeho pokusu šoural za brankovou čáru, odkud jej hosté dostali do bezpečí.

Ve třetí třetině v početní výhodě napřáhl z voleje Mikuláš Zbořil a dal symbolicky vzpomenout na dělovky legendárního Radomíra Paly. Zbořilův gól na 2:0 nakonec byl také tím vítězným, hosté už se jen zmohli na snížení z hole Hryciowa.

V sobotu pak Zubři jako první dobyli frýdeckomísteckou halu Polárku a před středečním domácím duelem s Havířovem jim patří čtvrtá příčka tabulky. Havířov je o bod pátý.